Posted on: 12/02/2020 Posted by: Multitech Comments: 0
kablo kesme ve uç açma

Kablo Kesme ve Uç Açma nasıl yapılır?

Kablo gruplamanın ilk aşaması istenilen boyutlarda kabloları kesme ve istenilen boyutlarda terminal çakma işlemi için uçlarını hazır hale getirmektir. Multitech Teknoloji olarak tam otomatik makineler ile yaptığımız bu işlem firmalar için çok büyük bir iş yükünü ortadan kaldırmaktadır. Bu işlemeler istenilen miktarda kablonun kesilmesi, başından, sonundan veya gerektiğinde ortasından kablo kılıfının soyulması istenilen miktarda soyulması işlemidir. Kablo ortasından bir tek soyma yapılabildiği gibi birden fazla soyma işlemi de yapılabilmektedir.

Eskiden manuel olarak yapılan bu işlemler şimdi teknolojinin gelişmesi ile tam otomatik olarak yapılmaktadır. Bu sayede firmalar fazla iş gücünden, zamandan ve maliyetten tasarruf etmektedir. Dakikalar içerisinde metrelerce kablonun işlem gördüğü makineler sektörde hem kolay hem de pratik kullanım olanağını beraberinde getirmiştir. Kablo gruplama sektöründe kablo kesim ve uç açma işlemi için çeşitlerini bulacağınız makine ve teçhizatlar iş alanında büyük kolaylık sağlayacak. Seri çalışma olanağında personel gücüne nazaran çok daha hızlı ve zaman tasarrufu yaşatan işlemler kablolar için diğer işlemlerin de tamamlanıp teste tabi tutulmasıyla tüketiciye hazır halde satışa sunulmasına imkan tanır. 

ISO 9001 kalite kontrol belgesine sahip olan firmamız güvenilir ve garantili hizmet anlayılıyla siz müşterilerimize zamanında hızlı çözümler sunmaktan gurur duyar.